Laserowe zamykanie naczynek Poznań

Skąd się biorą rozszerzone naczynia krwionośne?

Rozszerzone naczynka na twarzy lub nogach to zmora wielu pań i panów. Problem ten dotyka ludzi w różnym wieku i dotyczy nie tylko twarzy, lecz również innych partii ciała, w tym nóg i rąk. Co jest jednak przyczyną pękających naczynek i czy można ich uniknąć?

 • U podstaw problemów z pękającymi naczynkami często leżą słabe naczynia krwionośne. Problem ten często bywa kwestią genetyczną. Jeśli więc u członków swojej rodziny zaobserwowałeś/-aś zmiany naczyniowe, istnieje ryzyko, że i Ty będziesz miał/-a te dolegliwości.
 • Nieprawidłowy styl życia sprzyja pękaniu naczynek, w tym m.in. mało aktywności fizycznej, stojąca praca.
 • Nagłe zmiany ciśnienia często skutkują pękaniem naczynek pod powierzchnią skóry.
 • Nagłe zmiany temperatury również mogą powodować pękanie naczyń na twarzy czy nogach.
 • Ekspozycja na słońce czy korzystanie z solarium sprzyjają poszerzaniu się naczyń krwionośnych.
 • Zmiany hormonalne towarzyszące ciąży często sprzyjają pojawianiu się pajączków na nogach kobiet. Najczęściej znikają one samoistnie po porodzie.
 • Ekspozycja na chemikalia, przebywanie w zanieczyszczonym środowisku czy przyjmowanie leków rozszerzających naczynia krwionośne sprzyjają pękaniu naczynek.
 • Trądzik różowaty często powoduje zaczerwienienie twarzy i zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia pajączków na nogach.
 • Spożywanie alkoholu sprzyja poszerzaniu naczynek i ich pękaniu.

Skutecznym sposobem na pozbycie się rumienia i zamknięcie rozszerzonych naczynek jest zamykanie naczynek laserem Varilite oferowane w naszej klinice urody Mona Lisa. Zapraszamy!

Kiedy warto zdecydować się na zamykanie naczynek laserem?

Laser Varilite wykorzystywany w klinice urody Mona Lisa charakteryzuje wysoka skuteczność, niska inwazyjność i wszechstronne zastosowanie. W naszym salonie wykorzystujemy go do zamykania naczynek krwionośnych i usuwania różnorakich niedoskonałości skórnych, które mogą skutkować pogorszonym samopoczuciem i zaniżoną samooceną pacjentów.

Wśród wskazań do wykonania zabiegu z wykorzystaniem lasera Varilite należy wyróżnić:

 • potrzebę zamknięcia rozszerzonych naczynek na twarzy, szyi lub dekolcie;
 • chęć pozbycia się naczynek na nogach, tzw. pajączków;
 • chęć redukcji naczyniaków rubinowych;
 • potrzebę obkurczenie rumienia;
 • konieczność leczenia objawowego trądziku różowatego;
 • chęć pozbycia się problemu czerwieniejącej twarzy.

Jak działa laser do zamykania naczynek Varilite?

Zamykanie naczynek laserem Varilite opiera się na zasadzie selektywnej termolizy. Energia emitowana przez laser przechodzi przez skórę i zostaje zaabsorbowana przez hemoglobinę. Rozpad krwinek czerwonych prowadzi do zaciśnięcia naczynek i ich zniszczenia. W efekcie procesów metabolicznych naczynko zostaje wchłonięte przez organizm i nie jest już dłużej widoczne.

Laser Varilite wykorzystywany do zamykania naczynek krwionośnych stosowany w naszym gabinecie jest wyposażony w dwie długości fali – długość 532 nm i 940 nm. Pierwszą wykorzystuje się w przypadku zamykania drobnych naczynek usytuowanych tuż pod powierzchnią skóry, drugą natomiast do laserowego usuwania naczynek o większych rozmiarach, np. w okolicy nosa lub na nogach. Parametry urządzenia każdorazowo dopasowujemy do indywidualnych potrzeb pacjenta tak, by zagwarantować mu maksimum skuteczności i bezpieczeństwa.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu zamykania naczynek laserem

Choć laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem skutecznym i cechuje się niskim prawdopodobieństwem wystąpienia powikłań, można wyróżnić kilka przeciwwskazań do wykonywania laseroterapii, w tym:

 • ciążę i okres karmienia piersią;
 • choroby skóry, w tym bielactwo i fotodermatozy;
 • niektóre choroby, w tym padaczkę, cukrzycę, choroby nowotworowe, HIV, WZW;
 • świeżą opaleniznę;
 • aktywne zmiany chorobowe skóry;
 • rozrusznik serca;
 • niektóre leki, w tym antykoagulanty, antybiotyki, pochodne witaminy A i niektóre leki kardiologiczne;
 • leki i zioła fotouczulające, w tym dziurawiec, nagietek, rumianek.

Jak wygląda zabieg laserowego zamykania naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek to skuteczna metoda usuwania rozszerzonych naczynek na twarzy lub nogach, nie wymagająca specjalnych przygotowań. W gabinecie medycyny estetycznej Mona Lisa, po przeprowadzeniu wstępnego wywiadu, specjalista wykonujący zabieg oczyszcza dokładnie obszar zabiegowy, a następnie zakrywa oczy pacjenta specjalnymi okularami ochronnymi i ustawia parametry urządzenia. Głowica urządzenia emituje plamkę naprowadzającą operatora na konkretne naczynka, dzięki czemu zabieg jest wyjątkowo precyzyjny i skuteczny. Wiązka światła lasera kierowana jest bezpośrednio na zmiany naczyniowe, nie uszkadzając sąsiednich tkanek. Energia lasera zostaje zaabsorbowana przez rozszerzone naczynka, które następnie ulegają zanikowi.

Bezpośrednio po zabiegu laserowego zamykania naczynek, każdy pacjent otrzymuje wskazania dotyczące postępowania przez kilka kolejnych dni po zabiegu.

Nie tylko estetyczny wygląd! – Jakie są efekty zamykania naczynek?

Rozszerzone żyłki i pojawiające się z wiekiem teleangiektazje, w zależności od obszaru, na którym występują, nierzadko są przyczyną braku pewności siebie i zaniżonej samooceny, zwłaszcza w przypadku kobiet. Niektóre naczynia krwionośne są zbyt widoczne, by ukryć pod warstwą makijażu lub w inny sposób, przez co osoby borykające się z tym problemem często nawet wycofują się z życia społecznego. Decydując się na zabieg laserowego usuwania naczynek łatwo można pożegnać się z tym problemem raz na zawsze. Już pierwszego dnia po wykonaniu zabiegu widać znaczną poprawę wyglądu skóry i redukcję zmian chorobowych.

Kiedy są widoczne pierwsze efekty zabiegu zamknięcia popękanych naczynek?

Efekty laserowego zamykania naczynek na twarzy lub nogach są widoczne już tuż po wyjściu z gabinetu. Całkowite zamknięcie światła naczynka można zaobserwować jednak dopiero 2 – 4 tygodniu po zabiegu.

Usuwanie naczynek krwionośnych – ile trwa zabieg?

Czas usuwania zmian naczyniowych różnego pochodzenia jest różny, w zależności od obszaru objętego leczeniem. Specjalista zazwyczaj usuwa popękane naczynka z nosa przez ok. 15 min, rumień z twarzy przez ok. 0,5h, natomiast usunięcie rozszerzonych naczyń z nóg zajmuje mu blisko godzinę.

Laserowe leczenie zamykania naczyń krwionośnych: ile zabiegów i jak często?

Ilość zabiegów laserowego zamykania naczynek jest różna w zależności od wielkości obszaru wymagającego leczenia i głębokości naczyń. W przypadku delikatnych zmian skórnych często wystarczy jeden zabieg, natomiast w sytuacji zamykania większych naczyń znajdujących się w głębszych warstwach skóry, zabieg należy powtórzyć kilka razy. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjentów, zaleca się wykonanie od 1 do 3 zabiegów w odstępach 4 tygodni.

Jak przygotować się do laserowego zamykania naczynek na twarzy lub pajączków na nogach?

Wiesz już na czym polega zabieg, pora więc, abyś dowiedział/-a się jak się do niego przygotować. Otóż przed zabiegiem laserowego zamykania naczynek należy:

 • nie przyjmować leków przeciwzapalnych, przeciwgorączkowych, przeciwbólowych i uczulających na światło;
 • nie stosować kremów, balsamów, maści itp.;
 • nie opalać się przez 4 tygodnie przed zabiegiem;
 • nie stosować samoopalacza przez 2 tygodnie przed zabiegiem;
 • nie przyjmować substancji o działaniu rozrzedzającym krew, tj. aspiryny, alkoholu, antykoagulantów.

Jak postępować po zabiegu laserowego zamykania naczyń? – rekonwalescencja

Po zamykaniu naczynek laserem należy:

 • nie drażnić leczonego miejsca mydłem i innymi kosmetykami, gąbką, ręcznikiem, itp.;
 • stosować krem z filtrem SPF 50+ codziennie minimum przez miesiąc po zabiegu;
 • unikać ćwiczeń fizycznych, sauny i gorących kąpieli przez 4-5 dni po zabiegu;
 • nie stosować kosmetyków złuszczających przez 2 tygodnie po zabiegu;
 • przyjmować odpowiednią ilość płynów przez 2 tygodnie po zabiegu.

Obrzęk, rumień i jasnoczerwone ślady widoczne w miejscu objętym leczeniem są normalnymi następstwami laserowego zamykania naczynek. Z reguły znikają w ciągu doby po zabiegu.

Umów się na wizytę w klinice urody Mona Lisa w Poznaniu!

Zapraszamy do skorzystania z usługi laserowego zamykania naczynek na twarzy, nogach lub innych partiach ciała w klinice urody Mona Lisa w Poznaniu. Jeśli szukasz szybkiego i łatwego sposobu na zamknięcie niechcianych plam naczyniowych, usługa laserowego zamykania naczynek w klinice urody Mona Lisa w Poznaniu jest świetną opcją. Niezależnie od tego, czy masz pajączki na twarzy czy na nogach, ten bezpieczny i skuteczny zabieg może pomóc Ci uzyskać gładką, równomierną skórę, jakiej pragniesz. Nasi specjaliści z chęcią pomogą Ci uporać się z przykrym problemem i odpowiedzą na każde z Twoich pytań. Zapraszamy!

Formularz kontaktowy