Depilacja laserowa Poznań

Depilacja laserowa laserem diodowym Poznań – trwałe usuwanie włosków

Jedwabiście gładka skóra to marzenie każdej kobiety i niejednego mężczyzny. Niestety codzienne golenie całego ciała jednorazową maszynką lub regularna depilacja woskiem potrafią być wyjątkowo nużące. Na szczęście w klinice urody Mona Lisa w Poznaniu oferujemy skuteczne rozwiązanie tego problemu! Depilacja laserem diodowym to świetny sposób trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Wiązka lasera celuje w mieszki włosowe i niszczy je, co skutkuje trwałą utratą włosów. Zabiegi są szybkie, komfortowe i bardzo skuteczne, a do tego nie ma żadnych przestojów. Stosowany przez nas laser diodowy to jedna z najnowocześniejszych technologii wykorzystywanych w medycynie estetycznej do skutecznego usuwania niepożądanego owłosienia. Jego skuteczność mogą potwierdzić tysiące zadowolonych klientów i klientek. Już teraz umów się na bezpłatną konsultację z naszym kosmetologiem!

Epilacja laserowa – co to takiego?

W mowie potocznej przyjęło się nazywać bezpowrotne usunięcie owłosienia za pomocą lasera z wybranych partii ciała depilacją laserową. W praktyce jednak przez hasło „depilacja” rozumiemy usuwanie łodygi włosa (ewentualnie razem z cebulką) w sposób mechaniczny, np. pęsetą, maszynką do golenia lub depilatorem elektrycznym. Depilację możemy przeprowadzić w warunkach domowych, jednak jej efekt jest krótkotrwały.

Epilacja to z kolei pozbycie się nadmiernego owłosienia raz na zawsze. Oddziałując wiązką światła na mieszki włosowe w procesie epilacji laserowej doprowadza się do bezpowrotnego usunięcia niepożądanego owłosienia. W przypadku większości laserów konieczne jest jednak wykonanie zabiegu przypominającego, najczęściej raz do roku.

W mowie potocznej przyjęło się nazywać epilację laserową depilacją, dlatego też w dalszej części tekstu będziemy posługiwać się tym określeniem.

Jak laserowa depilacja wpływa na mieszki włosowe, czyli jak wygląda wykonanie zabiegu

Laser diodowy wykorzystywany w klinice urody Mona Lisa to wysokiej klasy urządzenie, zaliczane do najbardziej profesjonalnych rozwiązań stosowanych podczas usuwania zbędnego owłosienia. Urządzenie to jest produkowane przez renomowaną, amerykańską markę, uznawaną za lidera w branży.

Działanie lasera diodowego związane jest ze zjawiskiem selektywnej fototermolizy. Wiązka światła generowana przez laser trafia do mieszka włosowego, a następnie niszczy struktury włosków odpowiedzialne za ich wzrost. Proces ten prowadzi do bezpowrotnego usuwania włosów, dlatego cieszy się aż takim uznaniem na całym świecie.

Laser diodowy wykorzystywany w naszej klinice jest wyposażony w dwa rodzaje głowic zabiegowych, gwarantujących komfort w czasie zabiegu depilacji laserowej – dużą w rozmiarze 22×35 mm i małą o wymiarach 9×9 mm. Pierwsza niezawodnie sprawdza się podczas depilacji laserowej dużych partii ciała, np. nóg lub rąk, natomiast druga, wyposażona w system chłodzenia, jest wykorzystywana podczas zabiegów na mniejszych i delikatniejszych obszarach, np. w czasie depilacji okolic bikini, pach lub twarzy.

Trwała depilacja laserem diodowym oferowana w salonie Mona Lisa to bezpieczna i bezinwazyjna metoda na pozbycie się niechcianych włosków z wybranych partii ciała. Personel naszej kliniki przeszedł wszystkie niezbędne szkolenia i otrzymał certyfikaty świadczące o odpowiednim przygotowaniu do przeprowadzania depilacji laserem klasy premium. Ponadto, warto zaznaczyć, że wykonujemy zabiegi od wielu lat, w związku z czym możemy pochwalić się ogromnym doświadczeniem i setkami zadowolonych klientów. Dołącz do nich grona i Ty!

Jakie są korzyści z wykonywania depilacji laserowej?

Laserowe usuwanie włosów jest procedurą medyczną, która wykorzystuje laser do oddziaływania na określone obszary wzrostu włosów i niszczenia mieszków włosowych. Korzyści płynące z laserowego usuwania włosków obejmują:

 • Precyzja: Laserowe usuwanie włosków laserem diodowym może być realizowane nawet na małych obszarach, co czyni go idealnym dla ludzi, którzy chcą usunąć niechciane włoski z konkretnego obszaru, np. okolic intymnych.
 • Szybkość: Procedura jest stosunkowo szybka, a większość zabiegów trwa tylko kilka minut.
 • Bezpieczeństwo: Laserowe usuwanie włosów jest uważane za bezpieczny zabieg, o ile jest wykonywane przez wykwalifikowanego specjalistę.
 • Efektywność: Laserowe usuwanie włosów jest skutecznym sposobem na długotrwałe pozbycie się niechcianego owłosienia z wybranych części ciała. Decydując się na zabieg usuwania włosów laserem, można raz na zawsze zapomnieć o konieczności codziennej depilacji i cieszyć się gładką skórą każdego dnia!
 • Komfort: Depilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu raz na zawsze pożegnasz się z problemem wrastających włosków, podrażnień, krost, itp. To również idealne rozwiązanie dla kobiet borykających się z hirsutyzmem. Decydując się na zabieg depilacji laserem, możesz raz na zawsze pożegnać się z ciemnymi, grubymi włoskami.
 • Pewność siebie: Usuwając owłosienie z okolic takich jak np. górna warga, policzki czy baki możesz znacząco podnieść pewność siebie.
 • Atrakcyjna cena: Zabieg usuwania niechcianego owłosienia laserem jest tańszy niż depilacja golarką lub woskiem. Nie wierzysz? Pomyśl tylko ile kosztuje zakup akcesoriów lub wynagrodzenie dla kosmetyczki i pomnóż to razy liczbę zabiegów, które czekają na Ciebie w perspektywie całego życia!

Miejsca intymne, pachy, nogi – jakie części ciała mogą być depilowane laserem?

W klinice urody Mona Lisa w Poznaniu do najpopularniejszych zabiegów depilacji laserowej zaliczamy:

 • depilację bikini;
 • depilację nóg;
 • depilację rąk;
 • depilację pach;
 • depilację sutków;
 • depilację wąsika.

Warto jednak dodać, że wykonujemy zabiegi na każdej partii ciała, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn.

Ile kosztuje depilacja laserowa? – cennik

Cena pojedynczego zabiegu usunięcia włosów laserem diodowym zależy od tego, który fragment ciała zostanie poddany depilacji. Ile kosztuje depilacja laserowa w salonie Mona Lisa? Koszt poszczególnych zabiegów przedstawia się następująco:

Twarz Cena [PLN]
Górna warga 99
Broda 249
Cała twarz 249
Szyja 249
Baki 249
Policzki 249
Uszy 249
Tułów Cena [PLN]
Kark 249
Plecy 249
Tors 249
Sutki 99
Piersi 249
Brzuch 249
Linia brzucha 249
Bikini całościowe 249
Pośladki 249
Bikini męskie 249
Szpara odbytowa 99
Kończyny górne Cena [PLN]
Pachy 249
Przedramiona 249
Ramiona 249
Dłonie 249
Całe ręce 498
Kończyny dolne Cena [PLN]
Uda 249
Łydki 249
Kolana 249
Stopy 249
Całe nogi 498

Jak widzisz, najkorzystniejszą z opcji dostępnych w naszym salonie jest wybór kompleksowych zabiegów obejmujących większe partie ciała, np. całe ręce lub nogi.

Zabieg depilacji laserowej – ile muszę czekać na efekty?

Jednym z fenomenów laserowej depilacji jest fakt, że już po pierwszym zabiegu widać wyraźne przerzedzanie się włosów. Stają się one wyraźnie osłabione i wolniej odrastają. Warto jednak zaznaczyć, że jeden zabieg to za mało. Zważywszy na fakt, że włosy nie rosną równocześnie i każdy z nich znajduje się w innej fazie wzrostu, konieczne jest wykonanie serii zabiegów. To, jak szybko pojawią się zadowalające efekty zależy od indywidualnych predyspozycji klienta i czynników, takich jak:

 • gospodarka hormonalna;
 • fototyp skóry (zawartości melaniny w skórze, karnacji, łatwości opalania, skłonności do oparzeń słonecznych);
 • choroby;
 • rodzaj przyjmowanych leków;
 • kolor, grubość i rodzaj włosów.

Zabiegów laserowego usuwania owłosienia – zalecana ilość zabiegów

Jak już wspomniano powyżej, efekty depilacji laserowej są uzależnione od szeregu czynników. Średnio wykonuje się 4 – 6 zabiegów w odstępie 4 – 12 tygodni. Warto jednak zaznaczyć, że redukcja owłosienia jest widoczna z zabiegu na zabieg. Już po pierwszej wizycie w klinice widać wyraźne przerzedzanie się włosków, a nowe włosy odrastają słabsze, jaśniejsze, cieńsze i mniej widoczne. Dopiero po poddaniu się pełnej serii zabiegów depilacji laserowej można mówić o trwałym efekcie.

Czy usuwanie włosków laserem diodowym to zabieg bezbolesny?

Konstrukcja lasera diodowego sprawia, że zabieg laserowego usuwania włosów jest praktycznie bezbolesny. Duża głowica przeznaczona do laserowej depilacji większych obszarów ciała została wyposażona w specjalny system HIT umożliwiający sprawną depilację ciała bez uczucia dyskomfortu. Zasysając mały fragment skóry, urządzenie chwilowo redukuje dopływ krwi do tkanki, co znacząco skraca kontakt wiązki cieplnej z ciałem i niweluje wszelkie negatywne odczucia. Z kolei mała głowica, wyposażona w system efektywnego chłodzenia i szkło szafirowe, chłodzi skórę w czasie zabiegu laserowego usuwania owłosienia. Nie sposób więc o bardziej komfortową i bezbolesną metodę depilacji.

Czy depilacja laserem to zabieg dla każdego?

Depilacja laserem klasy premium to najlepszy wybór w przypadku osób, które chcą pozbyć się niechcianego owłosienia raz na zawsze. Depilację laserową polecamy zarówno kobietom, jak i mężczyznom zmagającym się z nadmiernym owłosieniem. Warto jednak wiedzieć, że serię zabiegów najlepiej rozpocząć po okresie dojrzewania, ponieważ najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku pacjentów z ustabilizowaną gospodarką hormonalną. Do przystąpienia do depilacji laserowej nie kwalifikują się również osoby z bardzo jasnymi włosami, tj. blond, siwymi lub rudymi, oraz kobiety w ciąży.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej. Należą do nich:

 • ciąża;
 • terapia hormonalna;
 • padaczka;
 • bielactwo, łuszczyca, reticularis, choroby skóry;
 • opryszczka;
 • niektóre choroby: nowotwory, RZS, HIV, żółtaczka, choroby autoimmunologiczne;
 • tendencja do bliznowacenia i powstawania przebarwień;
 • infekcje skórne;
 • świeża opalenizna;
 • depilacja woskiem, pęsetą lub depilatorem do 6 tygodni przed zabiegiem;
 • operacje i zabiegi w ciągu ostatnich 3 mies. przed zabiegiem;
 • terapia retinoidami;
 • przyjmowania leków światłouczulających i ziół fotouczulających oraz niektórych suplementów diety (wit. A, C, E).

Laser diodowy nie jest również zalecany do stosowania u pacjentów o bardzo ciemnej karnacji, ponieważ może powodować oparzenia.

Jak przygotować się do laserowego usuwania włosków w Mona Lisa?

Przed zabiegiem należy:

 • nawilżać skórę kremem Alantan Plus przez kilka dni;
 • ogolić włosy bezpośrednio przed zabiegiem, pozostawiając ok. 1 cm2 do oceny kolory włosów;
 • przez 4 tygodnie przed zabiegiem nie wyrywać włosów, a w ciągu 1 tygodnia przed nie golić;
 • odstawić wszystkie wymagane leki, zioła, suplementy, kremy, itd. na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem;
 • unikać stosowania samoopalaczy oraz opalania się na słońcu lub w solarium.

Zalecenia po depilacji laserowej bikini

Zarówno po usunięciu owłosienia z okolic intymnych, jak i po depilacji laserowej innych części ciała można zaobserwować zaczerwienienie i obrzęk, które ustępują w ciągu kilku godzin od zabiegu. Po zabiegu depilacji laserem należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń specjalisty, który go wykonywał. Pomocne mogą okazać się również następujące wskazówki:

 • myj skórę delikatnie, czystą wodą;
 • nie stosuj antyperspirantów, dezodorantów, leków i ziół fotouczulających, kosmetyków i leków złuszczających, kremów z kwasami lub witaminą A lub C;
 • możesz stosować Bepanthen;
 • nie opalaj się i nie stosuj kremów samoopalających;
 • stosuj kremy z filtrem SPF 50+;
 • nie korzystaj z basenów, saun, i gorących kąpieli przez 5 dni po zabiegu;
 • nawilżaj skórę kremem Alantan Plus.

Depilacja bikini – zabieg usuwania włosów laserem

Szukasz sposobu na pozbycie się niechcianych włosów? Jeśli tak, to być może rozważasz laserowe usuwanie włosów? Depilacja laserowa to zabieg, który wykorzystuje skoncentrowaną wiązkę światła do usuwania niechcianych włosów. Laser celuje w melaninę we włosach i niszczy mieszek włosowy. Oznacza to, że włosy nie mogą już odrosnąć! Depilacja laserowa jest uważana za trwałe rozwiązanie problemu niechcianych włosów.

Jak już wspomniano powyżej, istnieje wiele korzyści z depilacji laserowej. Jest ona znacznie mniej bolesna niż inne metody usuwania włosów, takie jak woskowanie czy depilacja depilatorem. Jest również bardzo precyzyjna, dzięki czemu można celować w małe obszary niechcianych włosów. W naszym salonie depilacja laserowa zawsze jest wykonywana przez wyszkolonego profesjonalistę. Jeśli rozważasz laserowe usuwanie włosów, koniecznie wybierz naszą klinikę!

W Mona Lisa dokonujemy bezpiecznych zabiegów przy użyciu nowoczesnego urządzenia. Zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowana kadrę specjalistów, dzięki czemu mamy pewność, że zostaniesz bezpiecznie i skutecznie pozbawiony problematycznych włosków. Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia!

Depilacja laserowa Poznań – klinika urody Mona Lisa

Interesuje Cię depilacja laserowa w Poznaniu? Koniecznie skorzystaj z oferty kliniki urody Mona Lisa! Nasi specjaliści z chęcią zajmą się Tobą i pomogą Ci uporać się z przykrym problemem nadmiernego owłosienia. W Mona Lisa współpracujemy z lekarzami dermatologami, co daje nam możliwość ścisłego monitoringu bezpieczeństwa każdego pacjenta. Nasi specjaliści mają bogate doświadczenie oraz bardzo rozbudowaną wiedzę medyczną. Nasza klinika oprócz tego oferuje również inne usługi medycyny estetycznej takie jak: zamykanie naczyń, modelowanie sylwetki czy laserowe usuwanie blizn. Jeśli masz pytania dotyczące danego zabiegu – chciałbyś po prostu porozmawiać o swoim problemie – skontaktuj się ze specjalistami naszej kliniki! W razie pytań zapraszamy do kontaktu!

Formularz kontaktowy