Jesteś tutaj: Klinika Urody Mona Lisa Poznań > Cennik > Medycyna estetyczna > Wypełnienia i usuwanie zmarszczek

Wypełnienia i usuwanie zmarszczek

Korekcja fałdów nosowo-wargowych, lwiej zmarszczki, zmarszczek marionetki, zmarszczek palacza, modelowanie brody, korekcja grzbietu nosa.

Proponujemy zabiegi:

▪ Zabieg kwas hialuronowy (1 ampułka) – JUVÉDERM ® Ultra 2

800 zł


▪ Zabieg kwas hialuronowy (1 ampułka) – JUVÉDERM ® Ultra 3

1100 zł


▪ Zabieg kwas hialuronowy (1 ampułka) – JUVÉDERM ® Ultra 4

1200 zł


▪ Zabieg hydroksyapatytem wapnia (Radiesse) 0,3-0,8-1,5ml

590-1290-1790 zł


 

Sprawdź aktualne promocje.

 

ZA USŁUGI MEDYCZNE PŁATNOŚĆ TYLKO GOTÓWKĄ

Czym dokładnie jest kwas hialuronowy?

 

Kwas hialuronowy występuje w naszym organizmie. Jest to substancja wspomagająca nawilżanie skóry oraz utrzymanie jej objętości. W ludzkim organizmie kwas hialuronowy ulega naturalnym procesom i wchłania się maksymalnie w ciągu dwóch dni. Kwas jest często jednym z głównych składników kremów nawilżających, których główną właściwością ma być usuwanie zmarszczek.

 

Jak długo trwa zabieg?

Iniekcja preparatu może trwać 15-20 minut. Czas jest uzależniony od tego, w jakiej okolicy twarzy wykonywane są zastrzyki. Również należy uwzględnić czas trwania konsultacji z lekarzem zanim rozpocznie on usuwanie zmarszczek z twarzy pacjenta.

 

Czy zabieg będzie bolesny?

Kwas hialuronowy JUVÉDERM ® jest uzupełniany o środek znieczulający, który sprawia, że usuwanie zmarszczek nie wywołuje dyskomfortu u pacjentów. Dodatkowo gładka konsystencja żelu znacznie ułatwia przeprowadzenie zabiegu.

 

Czy od razu zauważę różnicę?

TAK, efekty estetyczne są widoczne tuż po zabiegu. Sama ocenisz rezultaty wypełniania jak tylko zabieg dobiegnie końca. Nikt inny nie musi o tym wiedzieć!

 

Czy będę musiała wziąć wolne w pracy?

Nie jest konieczne branie wolnego dnia np. w pracy. Można poddać się zabiegowi nawet podczas przerwy na lunch.

 

Czy są działania niepożądane?

W miejscu iniekcji na skórze może pojawić się niewielki obrzęk, siniak, lekkie zaczerwienienie. Jednak w krótkim czasie tego typu zmiany na skórze szybko ustępują i można je ukryć pod warstwą makijażu. Należy jednak pamiętać o tym, aby zgłosić się do lekarza prowadzącego, jeśli wyżej wymienione zmiany na skórze nie ustępuję po tygodniu od zabiegu oraz kiedy pojawiły się inne niepożądane i niepokojące objawy.

 

Jak długo utrzymują się rezultaty?

Kwas hialuronowy utrzymuje efekt usuwania zmarszczek, ich wygładzania oraz konturów twarzy przez 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie jest wskazane kolejne wstrzyknięcie kwasu hialuronowego. Jednak częstotliwość zabiegów jest zależna od kilku czynników. Są to:

 • wiek,
 • miejsca iniekcji preparatu,
 • ilość podanego JUVÉDERM ®,
 • kondycja i stan skóry,
 • ogólny stan zdrowia pacjenta,
 • styl życia pacjenta.

 

Jakie są specjalne środki ostrożności przed zabiegiem?

Kilka dni przed zastosowaniem preparatu JUVÉDERM ® należy unikać przyjmowania aspiryny oraz innego rodzaju niesteroidowych substancji przeciwzapalnych. W ten sposób usuwanie zmarszczek nie będzie się wiązało krwawieniem podczas iniekcji oraz z powstawaniem obrzęków i siniaków po zabiegu.

 

Usuwanie zmarszczek – kiedy powinnam się zgłosić na kolejny zabieg?

Coraz więcej osób decyduje się na usuwanie zmarszczek i kolejne iniekcje. Jednak wskazane jest zapytanie lekarza o kolejnym termin zabiegu, aby osiągać pozytywne efekty.

 

Co sprawia, że JUVÉDERM ® jest wyjątkowy?

JUVÉDERM ® to jedyny wypełniacz powstały na bazie kwasu hialuronowego z dodatkiem środka znieczulającego. Tym samy usuwanie zmarszczek jest zabiegiem bezbolesnym i komfortowym dla pacjenta. Preparat JUVÉDERM ® uzyskał w Stanach Zjednoczonych certyfikat 12 miesięcy trwałości od zabiegu. JUVÉDERM ® to doskonale gładka konsystencja ułatwiająca przeprowadzenie zabiegu. Dzięki preparatowi skóra pozostaje gładka, w odróżnieniu od innych wypełniaczy na bazie granulatu, po których zastosowaniu skóra jest szorstka.

 

JUVÉDERM ® to jedyny wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego z dodatkiem środka znieczulającego.

JUVÉDERM ® to nowa generacja preparatów wypełniających, stworzona po to, by zapewnić jak największą satysfakcję zarówno dla pacjenta, jak też lekarza:

 • dodatek lidokainy sprawia, że zabieg jest wyjątkowo komfortowy dla pacjenta, a tym samym pozwala lekarzowi na precyzyjne podanie preparatu bez konieczności wcześniejszego znieczulania
 • zaawansowana matryca 3D usieciowanego kwasu hialuronowego zapewnia wyjątkowo trwały efekt wypełniania zmarszczek

Preparaty JUVÉDERM ® ULTRA są dostępne w trzech rodzajach o różnej gęstości usieciowania, które pozwolą na spełnienie indywidualnych oczekiwań pacjentów:

 • JUVÉDERM ® ULTRA 2 – zmarszczki średnie, podkreślenie konturu ust
 • JUVÉDERM ® ULTRA 3 – zmarszczki średnie i głębokie, kontur oraz objętość ust
 • JUVÉDERM ® ULTRA 4 – zmarszczki głębokie, objętość ust, policzków, podbródka i żuchwy